MATEMATIKOS VIKTORINA „MATEMATINĖS PRAMOGOS“

Kovo 25 d. mokykloje vyko Kauno miesto mokinių matematikos viktorina „Matematinės pramogos“. Susirinko daug norinčių linksmai praleisti laiką ir išbandyti jėgas įdomiojoje matematikoje – net 13 septintokų komandų.

Viktorinos pradžioje mokiniai linksmai, išradingai ir kūrybingai pristatė savo namų darbus – pačių kurtas komandos emblemas ir šūkius. Vėliau veikla surimtėjo, o tolesnė viktorinos dalis buvo skirta skaičiui π („Pi“). Ar žinote, kad šiam mįslingam skaičiui paminėti pasirinkta jo tris pirmuosius skaitmenis atitinkanti diena – 3 mėnesio, t.y. kovo, 14-oji diena? Komandos sprendė lygtis, atliko skaičiavimo užduotis, kad sužinotų daugiau skaičiaus π skaitmenų.

Tačiau šioje viktorinoje reikėjo ne tik žinoti matematines formules ir mokėti skaičiuoti: greito ir logiško mąstymo reikalavo įdomius atsakymus slėpęs galvosūkių turnyras, tikslumo – tangrama, kurią pavyko sudėlioti tik vienai komandai, kūrybiškumo ir sumanumo – komandoms skirti namų darbai.

Atlikus visas užduotis ir suskaičiavus rezultatus, viktorinos laimėtojais paskelbti:
1 vieta – Kauno Bernardo Brazdžionio pagrindinės mokyklos komanda
2 vieta – Kauno „Varpo“ gimnazijos komanda
3 vieta – Kauno Juozo Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos ir Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinės mokyklos komandos

Viktorinos organizatorės:
matematikos mokytojos Ramunė Žėkienė, Neringa Zalubienė, Rasa Dzikaitė