„Matyti gali tik širdimi…“

Balandžio 23 d. 7a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Neregys ir biblioteka“ Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno filiale. Edukaciją vedusi bibliotekos vedėja Irena Blaževičienė supažindino septintokus su Brailio raštu, pamokė Brailio abėcėlės, demonstravo garsines knygas, kuriomis naudojasi regėjimo negalią turintys žmonės.

Mokiniai patys pamėgino įvardyti daiktus jų nematydami – užrištomis akimis, vien tik liesdami pirštais. Visi sutarė, kad nematant tai padaryti gana sunku.

Mokiniams buvo parodyta baltoji lazdelė – nepakeičiamas nereginčių ar silpnai reginčių žmonių pagalbininkas. Atsisveikindami su bibliotekos vedėja Irena Blaževičiene septintokai dėkojo už nuoširdžius patarimus, kaip padėti žmogui su baltąja lazdele.

Lietuvių kalbos mokytoja Rūta Gadeckienė