Home » Uncategorized » Nacionalinė karjeros savaitė 2019

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:50 - 10:35
4. 10:45 - 11.30
5. 12:00 - 12:45
6. 12:55 - 13:40
7. 13:50 - 14:35
8. 14:45 - 15:30
9. 15:35 - 16:20

Pamokų tvarkaraštis

Mokinių atostogos

Elektroninis dienynas

Projektai
Nuorodos

Statistika

32970

Nacionalinė karjeros savaitė 2019

Lapkričio 18–22 dienomis vyko kasmetinė Nacionalinė karjeros savaitė šalies mokyklose. Jos metu Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyksta integruotos pamokos ir klasių valandėlės, įvairių organizacijų atstovų ir moksleivių susitikimai, kuriuose įvairių sričių specialistai moksleiviams pasakoja apie savo veiklą. „Nacionalinės karjeros savaitės 2019“ renginiai neaplenkė ir mūsų gimnazijos.

Per klasių valandėlės mokiniai pristatė  savo svajonių profesijas, svarstė, kuo bus užaugę, diskutavo kaip atsižvelgiant į asmenines savybes pasirinkti profesiją, žiūrėjo video filmus iš serijos „Pasimatuok profesiją”. Antrokus aplankė 8a klasės mokinės: Ieva Petrauskaitė ir jos klasės draugė  Rūta Vetchoratovaitė.  Ieva parengė įdomų pranešimą apie dailininko, knygų iliustratoriaus profesiją, parodė vaikams neseniai išleistą, savo iliustruotą knygelę „Vaikystės Kalėdos“. Informacinių technologijų mokytoja Jolanta Lukočienė 3a ir 4a klasių mokinius supažindino su konstruktoriaus – kūrėjo profesija ir mokė kurti kalėdinius žaislus, remiantis pateikta detalių schema. 6a klasės mokiniai apsilankė Nacionalinio Kauno dramos teatro užkulisiuose, IIa klasė susipažino su muziejininko darbu edukaciniame užsiėmime „Taip arba ne“. IIa ir IIIa klasių mokiniai gilinosi į verslumo ir inžinerijos paslaptis Sumanaus moksleivio akademijos užsiėmimuose VDU Žemės ūkio akademijoje, IIIb klasės mokiniai dalyvavo LSMU atvirų durų dienoje, kur susipažino su slaugos, medicinos ir farmacijos fakultetų studijų programomis, lankėsi laboratorijose, sužinojo darbo skubios medicininės pagalbos centre ypatybes. Mokiniai atvirų durų dienoje buvo supažindinti ir su 2019 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas taisyklėmis.

Esame labai dėkingi tėveliams, kurie aktyviai įsitraukia į ugdymo karjerai veiklas. 3a  klasės mokinės Augustės Sinkevičiūtės tėveliai pakvietė apsilankyti UAB „Autojuta“. Mokiniai susipažino su naujais automobiliais, lankėsi Audi, Volkswagen ir Seat automobilių salonuose, apžiūrėjo detalių sandėlį. Mokiniai taip pat matė kaip servise remontuojami, dažomi automobiliai. Vaikai susipažino su automobilių pardavėjo-konsultanto, lenktynininko, automobilių meistro profesijomis. 4a klasės mokinio Justino mama Jolanta Gužienė, aplinkos apsaugos ir visuomenės sveikatos specialistė, mokiniams papasakojo apie triukšmą, supažindino su triukšmo matuokliu, pateikė triukšmo žemėlapį bei triukšmo žalos lenteles, paaiškino, kaip reikia saugoti savo klausą. Kelionių organizatoriaus profesiją  6b klasei pristatė Loreta Korsakienė, Mišelės ir Samantos mama. Ji papasakojo apie lietuviams labiausiai patinkančias keliones, pristatė populiariausias kelionių kryptis. 8b klasę aplankė Rositos tėtis  Arūnas Adomaitis, kuris yra UADBB „FT broker“ vadovas bei Lietuvos draudimo brokerių įmonių asociacijos prezidentas. Jis pasakojo apie draudimą ir brokerio profesiją. Puikiai paruoštas pranešimas su gyvenimiškais pavyzdžiais padėjo geriau suprasti draudimo naudą. Ia klasės mokinio Eimanto mama Elžbeta Kiaunienė maloniai sutiko papasakoti klasei apie dizainerio profesiją ir darbą vienoje didžiausių spaustuvių ,,Regrafas“. Mokiniams labai patiko ryškios prekių pakuotės, spalvų paletės ir auksinių raidžių pavyzdžių knygelė.

Tikimės, kad organizuotos veiklos, susitikimai ir apsilankymai padės mokiniams apsispręsti renkantis tolimesnį savo gyvenimo kelią.