„Nuo praeities lig ateities…“

Lapkričio mėnesį mokykloje vyko didžiulis tradicinis renginys – minėjome poetės Salomėjos Nėries 110-ąsias gimimo metines. Nors mokykla yra pakeitusi pavadinimą, tačiau tradicijos išlaikomos: kasmet susitinkame su dar keturiomis Lietuvos mokyklomis (vadinamomis salomėjiškomis) – tai Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindine mokykla, Lazdijų Motiejaus Gustaičio ir Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijomis.

Šių metų renginio tema: „Nuo praeities lig ateities…“ gana plati, tad leido stebinti ir džiuginti svečius. Visi kartu funikulieriumi užkilome į Žaliakalnio kalną, pasigrožėjome puikia Kauno panorama nuo Kristaus Prisikėlimo bažnyčios terasos, aplankėme poetės Salomėjos Nėries muziejų Palemone, padėjome gėlių ant poetės kapo Petrašiūnų kapinių panteone.

Džiugu, kad mokytojų komandinio darbo dėka renginys buvo jaukus, šiltas, prasmingas. Vakaro meninėje programoje (scenarijaus autorė ir režisierė mokytoja Nina Sudarienė) atsiskleidė mokinių išskirtiniai gebėjimai: buvo skaitomos poetės Salomėjos Nėries eilės, skambėjo dainos, instrumentinė muzika, grožėjomės įvairiais šokiais, netgi baletu. Visi turėjome puikią galimybę susipažinti, pabendrauti, patobulėti.

Į mokyklą buvo pakviesti garbūs ankstesnių laidų abiturientai: Vytenis Pauliukaitis, Dalia Kutraitė – Giedraitienė, Giedra Marija Linkaitytė, Vytautas Petrušonis, Justas Žilinskas, Tomas Stirna, Salomėja Banytė, Lauryna Gružaitė ir kiti. Malonu buvo girdėti svečių atsiliepimus.

„Tai aukšto kultūrinio lygio renginys“ – teigė buvęs mokyklos abiturientas, žinomas TV muzikinių programų, filmų, sceninių pramoginių, šou, pristatomųjų renginių scenaristas ir režisierius, TV muzikinių laidų vedėjas V. Pauliukaitis.

Gerbiama Vytauto Didžiojo universiteto docentė, mokslų daktarė, Švietimo studijų centro vadovė G. Linkaitytė sakė, jog praturtėjo dvasiškai, pabuvusi Salomėjos Nėries 110-ųjų metinių minėjime.

Buvusiems abiturientams, dalyvavusiems šventėje, iškilo nostalgiški ir malonūs prisiminimai apie mokyklą. Žurnalistė, buvusi Seimo narė Dalia Kutraitė sakė: „Nuostabiai pasijutau, sugrįžusi į gimtąją mokyklą. Patyriau daug gerų emocijų.“ Dainininkas Vytautas Petrušonis pritarė: „Rodos, tik vakar dainavau šioje scenoje. Atgijo gražūs mokyklinių dienų prisiminimai.“ Aktorius Tomas Stirna tarsi apibendrino visus jausmus: „Gimtoji mokykla – kaip gimtieji namai. Visada norisi čia sugrįžti.“

Ačiū visiems renginio svečiams, dalyviams ir organizatoriams už geranoriškumą, šiltą bendravimą bei puikias emocijas.

Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Mileckienė