PASAULINĖ GYVŪNŲ GLOBOS DIENA

Spalio 4 d. – pasaulinė gyvūnų globos diena. Šiai dienai paminėti mūsų mokykloje vyko įvairūs renginiai.

6a klasės mokiniai, vadovaujami biologijos mokytojos Reginos Erlickytės-Marčiukaitienės, rengė pristatymus apie savo mylimus augintinius. Įdomiausius pranešimus parengę mokiniai Santa Minkštimaitė ir Rinaldas Čepas dalyvavo Kauno miesto mokinių konkurse „Gyvūnų globa tavo rankose“, kur pasakojo apie savo augintinius iš kitų mokyklų susirinkusiems mokiniams ir jų mokytojams. Rinaldas konkurse užėmė 3-iąją vietą.

Pasaulinei gyvūnijos dienai paminėti spalio 4 d. vyko pradinių klasių mokinių viktorina, kurią organizavo mokyklos mokinių tarybos nariai kartu su biologijos mokytoja Regina Erlickyte-Marčiukaitiene. Viktorinos metu pradinukai, pristatę savo „namų darbus“ – nupieštus komandą apibūdinančius gyvūnus, atlikę kūrybines užduotis, puikiai pasirodę gudrumo rungtyse, apdovanoti padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis.

Biologijos mokytoja Odeta Grigelevičienė įrengė mokinių augintinių fotonuotraukų parodėlę.

Trupinėlis istorijos…
1931 metais Italijoje, Florencijoje, Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai pasiūlė spalio 4-ąją, šventojo Pranciškaus – legendinio visų gyvų Žemės padarų globėjo – atlaidų dieną, švęsti kaip pasaulinę gyvūnų globos dieną.
Lietuvoje pasaulinė gyvūnų globos diena pradėta minėti nuo 2000 metų. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo reikšmingi lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal prigimtinius poreikius. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Biologijos mokytoja
Regina Erlickytė-Marčiukaitienė