Kaune vyko pradinių klasių mokinių šeimų piešimo ant asfalto akcija “Mano šeima”

Kaip ir kasmet, taip ir šį pavasarį, gegužės 19 d. jau šeštą kartą vyko Kauno miesto pradinių klasių šeimų piešimo ant asfalto konkursas. Šiųmetė tema – ,,Mano šeima“. Renginį organizavo Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinės mokyklos mokytojos metodininkės Daiva Švedienė, Loreta Bankauskienė, Virginija Ručienė ir Ina Levčenkaitė, jau šeštus metus vadovaujančios suburtai Kauno miesto pradinių klasių iniciatyvinei grupei ,,Vaikas – šeima – mokykla“, kurios tikslas – skatinti šeimos bendrumo ryšius, stiprinti ryšį tarp mokyklos, mokinio ir jo šeimos.

Gražus, saulėtas šeštadienio rytas neišgąsdino dalyvių  ankstumu. Nors renginys turėjo prasidėti 10 val., tačiau daugelis būriavosi gerokai anksčiau. Į renginį susirinko apie 150 šeimų iš 20-ties Kauno miesto mokyklų. Pradinių klasių mokiniai, lydimi tėvelių, senelių, vyresnių ar jaunesnių brolių, sesių ir net mylimų, ištikimų augintinių, nešini kreidelių krepšeliais, rinkosi vietas ir visi drauge piešė… Piešė savo šeimą. Kūrybinė vaizduotė Ąžuolyno take skleidėsi tartum margaspalviai pavasario žiedai. Piešiniuose šeimos ilsėjosi, keliavo, plaukė, gražino pasaulį… Tačiau į kurį kūrinį pažvelgtum, visur skleidėsi artuma, šiluma, bendrystė. Ir piešiniai tokie tikroviški, jog ne vienas menininkas stebėtųsi vaikų pasaulio suvokimu. Juk tai, kas sklinda iš sielos, yra nepakartojama. Baigę piešti, visi dalyviai pasidžiaugė vieni kitų darbais, bendravo tarpusavyje, įsiamžino prie savo meno kūrinių.

Akciją vainikavo bendri lietuviški žaidimai ir dainos, o ratelis susidarė kaip viena didelė šeima. Senieji Ąžuolyno ąžuolai galėjo gėrėtis gražiu šeimų tarpusavio bendravimu. Šventės pabaigoje visus džiugino šokinėjančių balionų – kamuoliukų pūtimas ir bendra nuotrauka, kuri visada primins, jog nėra didesnės laimės kaip buvimas kartu.

Tikime, kad pabuvę kartu, pasinėrę į bendrą šeimyninę kūrybą, tapome geresni, nuoširdesni, jautresni, ir turime viltį, kad tokia šventė nenustos gyvuoti ir vyks kitą pavasarį.

Pradinių klasių mokytoja Loreta Bankauskienė