Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Kaip ir kiekvienais metais Tarptautinė komisija naciu ir sovietinio okupacinių režimo nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pakvietė paminėti Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną pilietine iniciatyva „Atminties kelias“. Šiais metais prisimename ir minime 75 –ąsias Viniaus geto sunaikinimo metines. Istorijos pamokų, klasių valandėlių metu mokytojai papasakojo apie Lietuvoje gyvenusią žydų bendruomenę ir masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – Holokaustą.Tai vienas didžiausių ir baisiausių nusikaltimų žmonijai. Svarbu žinoti apie įvykdytus nusikaltimus ir apmąstyti apie tai, jog tai, kas įvyko Holokausto metu, nepasikartotų. Skaudu, kad lietuviai prisidėjo prie šio nusikaltimo, tačiau džiugu, kad buvo didvyrių, kurie saugojo ir slėpė žydus.

5b klasės mokinė Gustė Marazaitė papasakojo apie savo prosenelių žygdarbį. Jos proseneliai yra apdovanoti Pasaulio Tautų Teisuolių medaliu, diplomu ir Lietuvos Respublikos Žūvančiųjų Gelbėjimo kryžiais.