PO TOLERANCIJOS SKĖČIU

Lapkričio 12-16 d. mokykloje vyko renginiai, skirti tarptautinei tolerancijos dienai paminėti: vyresniųjų klasių mokiniai vedė pamokas pradinių ir 6-7 klasių mokiniams; etikos, pilietiškumo, istorijos ir klasių valandėlių metu buvo puošiami skėčiai.
Pilietinės iniciatyvos idėja SKĖTIS puikiai tinka rudeniui. SKĖTIS – tai daiktas, po kuriuo, lietui lyjant, gali sutilpti keletas žmonių, kurie yra skirtingi, bet lietui lyjant – būdami tolerantiški, stovi kartu. Nes žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia.  Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi.

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių, kai 1995 m. UNESCO šią dieną paskelbė tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų,  inicijuoja šios dienos minėjimą. Lietuvoje, nuo seno garsėjančioje kaip tolerantiška valstybė, anksčiau ir dabar, susiduriama su netolerancijos pavyzdžiais prieš kitataučius, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčius žmones. Netolerancijos pavyzdžių yra ir vertinant istorinę praeitį bei istorines asmenybes. Todėl tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas yra Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos  įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.

Istorijos mokytoja Edita Mačiulaitienė