PROJEKTAS „GYVENIMO NEKTARAS TAU SALDUS, KAI JĮ DALAISI SU KITAIS, JAUNYSTE!“

Mūsų mokykla dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotame projektų konkurse „Būkime kartu“ ir laimėjo galimybę vykdyti projektą „Gyvenimo nektaras tau saldus, kai jį dalaisi su kitais, jaunyste! (A. Mickevičius).

Bendradarbiavimo partneriais tapo Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinės mokyklos ir Šalčininkų rajono Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos vidurinės mokyklos bendruomenės. Projektui įgyvendinti pasirinkta abi tautas siejančio autoriaus A. Mickevičiaus biografija ir kūryba.

Rugsėjo 27-oji tapo projekto atidarymo diena. Mokykloje sulaukėme svečių – atvyko projekto partnerių Elizos Ožeškovos vidurinės mokyklos bendruomenės delegacija. Projekto dalyvius pasveikino mokyklos direktorius Vladislovas Janiūnas, dalyviai pasikeitė ženkleliais su projekto logotipu ir susipažino su renginio programa.

Mokiniai ir lydintys mokytojai dalyvavo Edukaciniame rytmetyje Kauno tautinės kultūros centre – čia jie susipažino su centro veikla, apžiūrėjo parodas ir patys mokėsi verti šiaudinius sodus.

Ypatingai projekto dalyviams patiko orientacinis žygis po Kauno senamiestį ir Žaliakalnį – minint popiežiaus Jono Pauliaus II viešnagės Lietuvoje 20-metį aplankytas paminklas Popiežiui Santakoje, grožėtasi „mažuoju Vatikanu“ – Kauno Arkivyskupijos kurijos ir Kunigų seminarijos aplinka, nusilenkta Lietuvos atgimimo dainiui Maironiui, istorija prisiminta Prezidentūros kiemelyje, pakilta seniausia Kaune transporto priemone – Žaliakalnio funikulieriumi, žavėtasi Kauno panorama nuo Kristaus Prisikėlimo bažnyčios terasos, pasivaikščiota Adomo Mickevičiaus slėniu.

Po pietų projekto dalyvius pasikvietė Kauno technologijos universiteto dėstytojai ir studentai – čia buvo atliekami moksliniai tyrimai. O sugrįžusiųjų į mokyklą laukė mokomasis golfo turnyras.

Dienos akcentu tapo romantinis dainų ir poezijos vakaras, kuriame dalyvavo mokyklos mokytojai, mokiniai, bendruomenės atstovai, ypatingą romantinę nuotaiką padėjo sukurti etnografas, dainuojamosios poezijos kūrėjas bei atlikėjas Algirdas Svidinskas ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Lidija Gomolickaitė-Grudzinskaitė.

Šis projektas – „Gyvenimo nektaras tau saldus, kai jį dalaisi su kitais, jaunyste!“ (A. Mickevičius) – ypatingai svarbus reiškinys nūdienos gyvenime, ugdant mokinių toleranciją ir tarpusavio supratimą, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus.

Nuoširdžiai dėkojame:
bendradarbiavimo partneriams – Kauno tautinės kultūros centrui, UAB „Kaspaula“, UAB „Anona“;
rėmėjams – spaustuvei „Morkūnas ir Ko“, Kauno technologijos universitetui, Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčiai, UAB „Kauno liftai“.

Susitikimo akimirkos

Lietuvių kalbos mokytojos