Projektas ,,Praturtintos sportinės veiklos programa, ESA“

Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija dalyvauja įgyvendinant Europos Sąjungos programų fondo ,,Erasmus + „sportas finansuojamą projektą ,,Praturtintos sportinės veiklos programa, ESA“.

Projekto įgyvendinime Gimnazija dalyvauja kaip Lietuvos sporto universiteto partnerė. O visame projekto įgyvendinime dalyvauja net devynios institucijos iš 7 šalių: Palermo universitetinio sporto centras (projekto koordinatorius), Palermo universitetas (Italija), Lietuvos sporto universitetas (Lietuva), Mursijos universitetas (Ispanija), Splito universitetas (Kroatija), Rio Majoro aukštoji sporto mokykla bei Aveiro regiono švietimo ir valorizacijos asociacija (Portugalija), Miuncheno technikos universitetas (Vokietija) ir Ankaros universitetas (Turkija).

Projekte dalyvaujančios institucijos kuria sportinę programą vaikams ir paaugliams „Praturtintos sportinės veiklos programa (ESA)“, kuria bus siekiama lavinti vaikų motorinius įgūdžius, gerinti jų kognityvinius ir socialinius gebėjimus bei motyvaciją per įvairias novatoriškas sportines veiklas.

Projekto tikslas – padidinti socialinį įsitraukimą, sustiprinti galimybių lygybę bei padidinti psichinę ir fizinę gerovę tarp mokyklinio amžiaus vaikų, pasižyminčių standartiniais raidos ir specialiaisiais poreikiais.

Projekto veiklose dalyvaus Gimnazijos 2, 3, 4 ir 5 klasių mokiniai.

Sausio 11 dieną gimnazijoje vyko susitikimas su moksleivių tėvais. Susitikimo metu buvo aptartos projekto ir sportinės programos įgyvendinimo eiga, atsižvelgiant į pasirinktą sporto šaką (plaukimas) ir mokinių tikslinę grupę. Bus testuojamas mokinių fizinis pajėgumas ir motyvacija sportinei veiklai ir fiziniam aktyvumui. 2 ir 4 klasių mokiniai nuo vasario iki gegužės vidurio turės kūno kultūros ir plaukimo pamokas praturtintas kognityvinėmis užduotimis. Be pačių mokinių aktyviai edukacinėje veikloje bus kviečiami dalyvauti ir mokinių tėvai. Edukacinės programos metu bus siekiama suteikti žinias, drąsinti ir padėti tėvams tobulinti strategijas kaip sustiprinti vaikų motyvaciją būti fiziškai aktyviais.

LSU šiame projekte atstovauja Treniravimo mokslo katedros dėstytojos doc. Dr. Ilona Judita Zuozienė ir dr. Simona Pajaujienė, Sveikatos, fizinio ir socialinio ugdymo katedros dėstytoja dr. Vinga Indriūnienė, o projektą administruoja Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojas Tomas Kukenys.