Renginiai Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti

Nuo 2004 metų kasmet gruodžio 9-ąją minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Tarptautinę antikorupcijos dieną inicijavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Ji skirta atkreipti dėmesį į korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos eisenos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises ir korupcijos atvejus. Mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai taip pat aktyviai dalyvauja antikorupciniuose renginiuose.

7a klasės mokinė Smiltė Orantaitė, paskatinta klasės auklėtojos Rūtos Gadeckienės, dalyvavo Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5–12 klasių mokinių skrajučių antikorupcijos tema konkurse – kūrybinėje iniciatyvoje „Mano dora, nekorumpuota Lietuva“. Šį konkursą organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdyba, Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų Antikorupcinio mokinių ugdymo darbo grupė. Skrajučių tikslas – kūrybiškai išreikšti savo ateities viziją, siekį gyventi nekorumpuotoje valstybėje. Skrajutėse atsispindi nepakantumas korupcijai, skatinamas sąžiningas ir atsakingas elgesys.

Gruodžio 10 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyko mokytojų protų mūšis, skirtas Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti. Protų mūšį organizavo Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija. Mūsų gimnaziją atstovavo komanda „Be ribų“, kurią sudarė mokytojos Rūta Gadeckienė, Edita Mačiulaitienė, Rasa Razukevičiūtė ir Eglė Vitkevičienė bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Pušnovienė. Protų mūšio metu Kauno miesto gimnazijų mokytojų komandos žaidybinės formos būdu gilino žinias apie korupcijos reiškinius ir prevencines priemones bei kovojo dėl nugalėtojų titulo.
Vos vienu tašku atsilikusi nuo nugalėtojais tapusių „Aušrokų“, mūsų gimnazijos komanda užėmė garbingą II-ąją vietą. Dėkojame visiems dalyvavusiems mokytojams už puikų komandinį darbą, o protų mūšio organizatoriams – už sudėtingus ir suktus klausimus!

Kartu su „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ bendruomene kūrėme savo gimnazijos vertybių žemėlapį. Su mokiniais aptarėme tokias vertybes kaip tobulėjimas, pripažinimas, kūrybiškumas, smalsumas, sąžiningumas, atvirumas, drąsa, entuziazmas, pagarba, meilė, įžvalgumas, nuolankumas, santūrumas, po to pasirinkome vertybes ir jas atspindinčias spalvas. Pasirinktomis vertybėmis ir spalvomis iliustravome sportinį batelį, kuriuo keliaujame po pasaulį. Sportinis batelis yra ne tik neatsiejama jauno žmogaus kasdieninės veiklos ir įvaizdžio dalis, bet ir simbolizuoja kilnų elgesį sporte, bendrosios ir sporto etikos principus: pagarbą žmogaus orumui, rasinės, lytinės, religinės, politinės asmens diskriminacijos netoleravimą, taikos ir tolerancijos skatinimą, sveikatos, kaip svarbiausios gyvenimo vertybės pripažinimą, humanizmą, dorą, sąžiningumą, kūno, proto ir dvasios harmonijos sampratą, fizinio, psichologinio, moralinio smurto vengimą.

Džiaugiamės, kad mokiniai įsitraukė į skaidrumo iniciatyvas bei padėjo jiems pasidalinti, kaip jie jaučiasi mokykloje, diskutuoti apie vertybes.