Salomėjiškų mokyklų susitikimas Vilkaviškyje

Gegužės 11 d. mūsų gimnazijos delegacija vyko į Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinę mokyklą. Į tradicinį susitikimą taip pat atvyko delegacijos iš Panevėžio, Vilniaus ir Lazdijų. Mes buvome sutikti labai svetingai, šeimininkai mums aprodė mokyklą, pasidžiaugė žaliąja klase, stadionu. Šventės atidarymas vyko aktų salėje, gėrėjomės puikiu koncertu. Šeimininkai organizavo respublikinį bendrojo lavinimo mokyklų 5-10 klasių mokinių eilėraščių konkursą ,,Skiriame Salomėjai“. Eilėraščius kūrė ir mūsų mokyklos mokiniai, o Karolis Gadeckis ( 6 kl.) ir Nida Vitkevičiūtė ( 8 kl.) savo amžiaus grupėse užėmė antrąsias vietas. Rusnė Lieputė ( 6 kl.) buvo apdovanota padėka.

Po iškilmingo šventės atidarymo išvykome apžiūrėti Paežerių dvaro. Šeimininkai  pasirūpino tuo, kad mes aplankytume ir žymaus Nepriklausomybės akto signataro Jono Basanavičiaus tėviškę Ožkabaliuose. Čia vyko viktorina, kurioje nugalėjo jungtinė Vilkaviškio ir mūsų mokyklos komanda ,,Šienas“. Kadangi šis renginys yra skirtas prisiminti poetę Salomėją Nėrį, tad mokiniai uždegė atminimo žvakę prie poetės paminklo jos gimtinėje. Parsivežėme daug puikių emocijų ir prisiminimų.

Kitais metais šis tradicinis salomėjiškų mokyklų susitikimas vyks mūsų mokykloje.

Nida Vitkevičiūtė, Perla Leščinskaitė, 8 klasės mokinės