Home » Uncategorized » Sausio 13-ąją minėjome kartu visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimenamas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

8.00 val. gimnazijos prieigos pasipuošė žvakių šviesos taku.
Pirmoji vaizdo pamoka pradėta tylos minute ir žvakute lange, pagerbiant žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

9 val. istorijos mokytoja Edita Mačiulaitienė ir geografijos mokytoja Eglė Vitkevičienė organizavo pilietinę-istorinę viktoriną “Aš atsimenu, kodėl mes esame laisvi”.

5-6 klasių mokinių viktorinoje geriausiai sekėsi:

5a klasė

1. Justinas Gužys
2. Viltė Švedaitė
3. Dovydas Pasvenskas
4. Kipras Vitkevičius
5. Justė Čiuplytė

6a klasė

1. Kasparas Vaitkevičius
2. Gytis Kleiva
3. Linas Petrauskas
4. Timas Sabaliauskas
5. Urtė Augaitė

7-8, I-IV klasių, deleguotų mokinių tarpe, geriausiai sekėsi:

1. 7b Dorotėja Neverauskaitė
2. 7a Vilius Vitkevičius
3. IIIa Nida Vitkevičiūtė

Keliatas viktorinos akimirkų:

Klasių auklėtojai ir lietuvių kalbos mokytojos klausė mokinių: “Ką man reiškia Sausio 13 diena?”

„Man Laisvės gynėjų diena reiškia: Lietuvos skaudžią istoriją. Lietuviai gynė savo šalį. Primena žmonių kovingumą be ginklų. Laisvę ateinančioms kartoms.“ (Kajus Alabavičius, 5 kl.)

”Nemeluosiu, bet man rūpi mažiau nei tiem kurie buvo tame tarpe. Žinau, jog ta diena daug ką pakeitė. Šią šventę švenčių tik mokykloje. Mano šeimoje tai lyg yprasta diena. Man rūpi. Jei galėčiau aš su visa širdimi apkabinčiau ir padėkočiau visiems žmonėms kurie pasiaukojo dėl Lietuvos laisvės. Visada buvau ir liksiu dėkinga laisvai Lietuvai…” (Jurgita Azarevičiūtė, 5 kl.)

“Man tai reiškia labai daug. Aš nelabai įsivaizduoju gyvenimą Sovietų sąjungoje. Tada visko labai trūko, bet norėdami laisvės lietuviai sukilo prieš rusus. Visą laiką kai tik pamąstau apie laisvę, tai žinau, kaip brangiai tai kainavo ir dabar į visa tai žiūriu su baiminga pagarba. Sausio 13 yra savotiškas prasiveržimas į geresnį gyvenimą.” (Justinas Gužys, 5 kl.)

”Man reiškia laisvė gynėjų diena, kad kiti pasiaukojo dėl Lietuvos. Aš labai dėkingas jiems. Manau turėtume juos pagerbti ne tik šią dieną. Reikia prisiminti juos visada.” (Kristupas Kondrotas, 5 k.)

”Man tai reiškia daug, nes žmonės žuvo dėl laisvės. Mes negalim šito šiurpaus, baisiaus dalyko nepagerbti…  Tikiuosi tie žmonės danguje ilsisi. Aš šią šventę labai gerbiu. Ačiū.” (Ignas Pušnovas, 5 kl.)

“Man tai yra džiaugsmas kad galiu laisvai gyventi ir didžiuotis savo šalimi. Kad galiu laisvai gyventi ir reikšti savo nuomonę.” (Goda Radavičiūtė, 5 kl.)

”Tai diena kai mes gynėm Lietuvą. Dabar esame laisvi. Kas bandys užgrobti Lietuvą tiems nepavyks. Lietuvos žmonės stipresni.” (Nojus Sokas, 5 kl.)

”Šią baisią naktį įvyko neužmirštamas įvykis. Dėl rytojaus laisvės turėtume tarti AČIŪ žmonėms kurie nebijojo nieko. Jie stovėjo prieš tankus ir gynė Lietuvą. Žmonės pasiaukojo dėl Lietuvos laisvės, jie pasiaukojo dėl mūsų… (Kipras Vitkevičius, 5 kl.)

“Ji man reiškia, kad jūs esate gyva. Ta diena man reiškia viską aš dėl šios dienos gyvenu linksmai ir laimingai. Todėl aš šitos dienos karius kurie kariavo labai jiems dėkoju.” (Justė Čiuplytė, 5 kl.)

”Man sausio 13-oji reiškia laisvės dieną reiškia laisvės dieną ir laimės ir liūdesio. Liūdesio todėl, nes daug žmonių pasiaukojo dėl to kad mes butume laisvi.” (Matas Šlaustas, 5 kl.)

“Apie šią datą nežinau labai daug dalykų, ir negaliu pasakyti daug faktų, bet kai buvau pirmoje ar antroje klasėje, mama su tėčiu man pasakodavo apie tai. ,,Aš atsimenu, kai naktį pradėjo kaukti sirenos” – sakydavo mama…“ (Viltė Švedaitė, 5 kl.)

Peržiūrėta: 97