Skaitymai „Auštant“

Šiais metais gimnazijos bendruomenė įsitraukė į Šiaurės šalių asociacijos „Norden“ organizuojamą projektą „Šiaurės šalių literatūros savaitė 2019“. Šis projektas skirtas garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui bei pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. „Šiaurės šalių literatūros savaitės“ metu rengiami skaitymai „Auštant“ (vaikams ir paaugliams) ir „Sutemų valanda“ (skaitymai suaugusiems).

Pirmadienis, lapkričio 11-oji – Didžioji skaitymų diena. Gimnazijoje apsilankė ir garsiniuose skaitymuose „Auštant“ dalyvavo Švedijos Karalystės garbės konsulė Jurgita Grigienė. Ji papasakojo apie savo pareigas ir padovanojo knygų apie Švediją.

Skaitymus pradėjome skaitydami  Astridos Lindgren, vienos žymiausių švedų vaikų rašytojų pasaulyje, knygos „Pepė Ilgakojinė“ ištrauką. Mažieji mokinukai susidomėję klausėsi bibliotekos vedėjos Aušros, Agnės sesės Rūtos, Herkaus mamos Simonos, Nato mamos Relitos, Justino mamos Jolitos, Augustės močiutės Irenos skaitomos istorijos apie spalvingą ir maištingą mergaitę, kuri susikuria gyvenimą sau, kuriame viskas turi būti pramuštgalviška ir smagu…

Vyresnių klasių mokiniai buvo pakviesti į filosofijos šventę norvegų rašytojo Josteino Gaarderio romane „Sofijos pasaulis“, kur ir patys skaitė, ir klausėsi ištraukos  apie Sofijos gimtadienio puotą.

Tikimės, kad ši skaitymo šventė visiems labai patiko,  todėl planuojame dalyvauti juose ir kitąmet. Dėkojame visiems, dalyvavusiems „Šiaurės šalių literatūros savaitėje 2019“!