Tarptautinė baltosios lazdelės diena

Spalio 15-ąją pasaulyje minima Tarptautinė baltosios lazdelės (aklųjų) diena. Lietuvoje ją pradėta minėti 1992 metais, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) tapo tikrąja Pasaulio aklųjų sąjungos nare.

Šią dieną į Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnaziją atvyko ypatingi svečiai, Lietuvos aklųjų sporto federacijos atstovai –Seimo narys Gediminas Vasiliauskas, LSU dėstytoja, docentė Birutė Statkevičienė. Renginio metu Lietuvos aklųjų sporto federacijos prezidentas Juozas Miliauskas gimnazijos mokiniams pristatė įvairius žaidimus: golbolą, šoudauną, aklųjų šaškes ir šachmatus. Vaikai noriai įsitraukė į veiklas, kurios juos privertė įsijausti į neregio poziciją, nes teko užsidėti specialius tamsius akinius. Visi dalyvavę mokiniai buvo gausiai apdovanoti įvairiais prizais.