„Tarptautinė futbolo diena“

Gruodžio 10 dieną visame pasaulyje minima Tarptautinė futbolo diena. Ją švenčiame ir mes, organizuodami tradicinį futbolo turnyrą. Šiais metais varžėsi 2–4 klasių komandos iš šešių Kauno ugdymo įstaigų: A.Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro, Palemono gimnazijos, Karalienės Mortos mokyklos, S. Daukanto progimnazijos, mokyklos-darželio „Rūtelė“, Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos.

Komandos, ištraukus burtus, varžėsi A ir B grupėse. Į kitą etapą pateko po dvi pirmąsias vietas užėmusios komandos. Paskutines vietas užėmę sužaidė paguodos „For fun“ rungtynes.

A grupė: grupės nugalėtojai – nesustabdomi, laimėję abejas rungtynes, „Gedimino“ jaunieji žaidėjai. Antri liko A. Stulginskio mokyklos atstovai, treti – Karalienės Mortos mokyklos komanda.

B grupė: pirmi – praeitų metų čempionai, nė karto nepralaimėjusi „Rūtelė“, antri – Palemono gimnazija, paskutiniai – S. Daukanto progimnazijos mokinai.

Prieš pusfinalius patys komandų treneriai turėjo įrodyti, kaip jiems sekasi varinėti kamuolį. Treneriai dalyvavo linksmajame „Kėdžių“ žaidime. Greičiausias buvo Palemono gimnazijos komandos vadovas.

„Gedimino“ komandai pusfinalyje teko susigrumti su Palemono gimnazijos komanda. Praeitais metais pusfinalyje pralaimėję gediminiečiai nebuvo nusiteikę juokauti ir nuo pirmos minutės pradėjo spausti varžovus. Taip buvo pelnytas įvartis, netrukus – dar vienas. Štai ir išsvajotas finalas! Rezultatas 3:0, įtikinama mūsų gimnazijos pergalė.

Kitame pusfinalyje susitiko praeitų metų čempionai „Rūtelė“ ir A. Stulginskio mokyklos futbolininkai. Čempionai taip pat užtikrintai pradėjo rungtynes ir gretai išsiveržė į priekį. Nors      A. Stulginskio mokyklos žaidėjai dar bandė „kabintis“ į rungtynes, tačiau svariau pasipriešinti neįstengė. Galutinis rezultatas 3:1 „Rūtelės“ naudai.

Rungtynėse dėl trečios vietos tarp Palemono gimnazijos ir A.Stulginskio mokyklos komandų nuo pat pirmųjų minučių vyko įnirtinga kova. Galutinis rezultatas 1:1. Baudinių serijoje šį kartą stipresni buvo Palemono gimnazijos jaunieji futbolininkai, kurie ir pasipuošė bronzos medaliais.

Finale susitiko Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos bei mokyklos-darželio „Rūtelė“ komandos. Užvirė bekompromisė kova. Pirmieji įvartį įmušė gediminiečiai. Gerų progų turėjo ir varžovai, tačiau greita, puiki mūsų  futbolininkų ataka ir jau 2:0. Tačiau čempionai nė neketino taip lengvai pasiduot ir sušvelnino rezultatą 2:1. Tiksint paskutinėms mačo sekundėms pavojingą lemiamą ataką surengė „Rūtelė“, tačiau sumaištyje prie mūsų vartų  puikiai sužaidė vartininkas Kajus Jančiauskas. Teisėjo švilpukas ir begalinis džiaugsmas. Mes čempionai!

Abejų komandų žaidėjai buvo apdovanoti medaliais, o Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos futbolininkams atiteko graži taurė. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo mūsų gimnazijos komandos žaidėjas Emilis Valiokas, pelnęs 7 įvarčius.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis