2023 metų lapkričio 14–18 d. gimnazijoje svečiavosi Erasmus+ projekto „For a sustainable world, not the climate, change yourself“ 2020-1-TR01-KA229-093093_5 dalyviai iš Rumunijos, Portugalijos, Turkijos ir Slovakijos.
Šio, jau trečiojo, partnerių susitikimo tema – „Žaliosios tendencijos versle“. Partnerių susitikimą pradėjome apsilankymu Kauno miesto savivaldybėje, kur Užsienio ryšių skyriaus darbuotojos išsamiai papasakojo apie miestą ir lankytinas vietas. Buvusi gimnazijos mokinė Nida Vitkevičiūtė pakvietė svečius į apžvalginę ekskursiją, o popietę praleidome šokdami ir dalyvaudami sveikatinimo veiklose. Taip pat klausėmės paskaitų ir dirbome grupėse, kur rengėme pristatymus apie tvarumą ir žaliąsias tendencijas versle. Lektorė, tvarios mados dizainerė Olesia Les-Daškevičienė projekto dalyviams akcentavo tiek verslo, tiek vartotojų atsakomybę siekiant tvarumo. Jonė Vitkauskaitė-Ramanauskienė, mokslo grupės „Pilietinė visuomenė ir darnus vystymasis“ narė, Kauno technologijos universiteto doktorantė, papasakojo apie įgyvendinamą iniciatyvą „Judėk žaliai“, paaiškino, kodėl žmonės elgiasi aplinkai nepalankiu būdu. Šalių komandos išbandė jėgas nuotaikingame protmūšyje aplinkosaugos tema. Už iššūkį kėlusius klausimus dėkojame Kauno Europe Direct informacijos centro vadovei Dianai Lukoševičiūtei-Burneikienei. Vakaro pramogoms partnerius pakvietėme į naujus Ledo rūmus išbandyti olimpinę sporto šaką – akmenslydį (kerlingą). Treneris-instruktorius Paulius Krauza visus supažindino su akmenslydžio istorija, pagrindinėmis taisyklėmis. Po teorinės dalies svečiai patys smagiai žaidė šį žaidimą.
Trečiąją susitikimo dieną lankėmės UAB „FREDA II“, kurioje gaminami baldai didžiausiam Švedijos koncernui, ir vienoje lyderiaujančių atliekų tvarkymo kompanijų Lietuvoje UAB „Kauno švara“, kur dalyvavome daugkartinių maišelių gamybos dirbtuvėse. Taip pat projekto dalyviams parodėme Vilniaus panoramą iš Gedimino pilies bokšto apžvalgos aikštelės, o Energetikos ir technikos muziejuje dalyvavome ekskursijoje apie tradicinę bei alternatyvią energetiką. Susipažinome su šiluminių, vandens, atominių elektrinių veikimo principais, šių elektrinių privalumais ir trūkumais, apžiūrėjome veikiančius įvairių tipų elektrinių modelius, aptarėme alternatyvią saulės ir vėjo energetiką bei jos perspektyvas.
Paskutiniąją susitikimo dieną išklausėme mokinių grupinius pristatymus apie verslą ir tvarumą. Įteikę mokytojams ir mokiniams dalyvio sertifikatus, aptarėme jau įgyvendintas projekto veiklas. Skanaudami tortą, pasidalijome įspūdžiais ir smagiausiomis akimirkomis, patirtomis visos savaitės metu.
Nekantriai laukiame kito partnerių susitikimo, kuris vyks kovo mėnesį Turkijoje.