Tolerancijos diena

Kiekvienais metais lapkričio 16-ąją mūsų gimnazijoje yra minima tolerancijos diena. Šią dieną tarptautine paskelbė UNESCO 1995m. 2019 metų Tolerancijos dienos idėja – tolerancijos švyturys. Švyturys – simbolis, kuris reiškia pagalbą, rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija – reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, skirtingus požiūrius. Tolerancija tarsi švyturys –tai saugus kelias laivams ir žmonėms,  sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Mūsų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ir etikos mokytoja Rasa Puniškienė pakvietė mokinius diskusijai apie toleranciją, paskatino mokinius parašyti patarimų sau ir kitiems kaip išlikti savimi, sustiprėti emociškai, padėti draugui. Gimnazijos tarybos atstovai ir dvyliktokai su dailės mokytoja Valerija Medelinskiene sukonstravo švyturį.