„Vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programa

Nuo 2016 m. lapkričio 1 dienos, gimnazijoje bus vykdoma „Vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programa. Ja siekiama paskatinti vaikus vertinti vaisius ir daržoves, pratinti jų vartojimą ir ateityje.

Tyrimai rodo, kad sveikatai palankios mitybos įpročiai susiformuoja vaikystėje, todėl būtent pradinių klasių mokiniams nemokamai dalijamos morkos, obuoliai, kriaušės bei obuolių, kriaušių, morkų, serbentų, braškių, aviečių, aronijų sultys ir jų mišiniai.

Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama vaisių ir daržovių dienos norma vienam asmeniui yra 400 g, tačiau dauguma vaikų vaisių bei daržovių vartoja mažiau.

Daug vaisių ir daržovių vaikystėje valgę asmenys ir toliau jų vartoja pakankamai, o gerus įpročius perduoda savo vaikams. Lietuvoje programa pradėta vykdyti 2009 metais.

kvieciame