Projektas „Vasaris – Olimpinis mėnuo“

Vasario 2 dieną mūsų gimnazijoje įvyko projekto „Vasaris – Olimpinis mėnuo“ atidarymo šventė. Tai jau tradicija tapęs renginys, apimantis beveik visą gimnazijos bendruomenę. Šio projekto metu vyksta daug įvairių sporto renginių, varžybų, kurios puoselėja olimpines vertybes: džiaugsmą dėl įdėtų pastangų, kilnų elgesį, pagarbą kitiems ir kitokiems, meistriškumo siekimą, kūno ir proto darną.

Šiais metais pas mus atvyko ypatingas svečias, dziudo imtynininkas, olimpinių žaidynių dalyvis, Pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas, Lietuvos „Fair play“ – kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentas Marius Paškevičius. Jis palinkėjo mokiniams siekti sporto aukštumų, vadovautis olimpinėmis vertybėmis, kurios padeda ne tik sporte, bet ir gyvenime.

Atidarymo ceremonija vyko kaip tikrose Olimpinėse žaidynėse – netrūko nei spalvingų pasirodymų, nei dainų, nei šokių. Pradinukai pristatė Olimpinę vėliavą ir ugnį. Olimpinių žaidynių pradininkams graikams buvo skirtas šokis sirtakis. Stebėjome mūsų mažosios balerinos Viltės Švedaitės nuostabų šokį. 7b klasės jaunieji futbolininkai pademonstravo virtuozišką kamuolio valdymo techniką. Mažieji pirmokėliai padeklamavo eilėraštį „Krepšinis“. Trečiokai padainavo dainą „Sportas sportas sveikata“. Gatvės šokių studijos „Gamers“ šokėjas Remigijus Pašvenskas su draugais privertė mus linguoti gatvės šokių ritmu, o mažosios aerobikos šokėjos užkrėtė gera nuotaika.

Po nuostabių pasirodymų sekė sportinė veikla. Prieš 100 metų, vasario 16-ąją, Lietuvos vardas buvo sugrąžintas į Europos politinį žemėlapį. Šiai iškiliai progai pažymėti įvyko fantastiškos varžybos tarp mokytojų ir mokinių.  Šios dvi komandos varžėsi tarpusavyje, kurie pirmieji įmes simbolinę 100-ąją baudą. Kiekvienai klasei atstovavo vienas mokinys. Mokytojų komandą sudarė beveik visų dalykų mokytojai ir net direktoriaus pavaduotojos.

Varžybų nugalėtojais tapome visi – tiek mokytojai, tiek mokiniai, tiek žiūrovai. Džiaugiamės, kad taip sportiškai paminėjome Lietuvos 100-metį. Pažadėjome, kad antrojo šimtmečio proga suorganizuosime 11 metrų baudinių seriją futbolo aikštelėje. Gal taip ir bus…

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis