Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse “Šok į tėvų klumpes”

Birželio 1 dieną įvyko visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Džiugu, kad gimnazijos mokinių tėveliams svarbus mokinių profesinis veiklinimas ir jie mielai prisijungė prie šio, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuoto renginio veiklų. Nuoširdžiai dėkojame Dovydo mamai Aušrinei Pasvenskienei, Domanto mamai Danguolei Bacevičiūtei, Eglės mamai Rasai Virginijai Venterienei, Viktorijos mamai Giedrei Cibuliakienei, Lauryno mamai Rasai Sinkevičienei, Viltės mamai Redai Žekienei už sudarytas galimybes mūsų gimnazijos mokiniams apsilankyti įvairiose darbovietėse.

5a klasės mokiniai lankėsi Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro sektoriniame mokymo centre „Modus“. Penktokai apžiūrėjo modernias grožio studijas, pasigėrėjo centro mokinių kurtomis drabužių kolekcijomis, taip pat susipažino su floristo profesija. Didžiausią susižavėjimą sukėlė namų interjero puošybos galimybės, netradiciniai puokščių komponavimo būdai. O labiausiai penktokams įsiminė galimybė trumpam ir patiems prisiliesti prie floristikos mokslo paslapčių – mokiniai kūrė skirtukus knygoms iš įvairių augalų.

6a klasės mokiniai apsilankė bendrovėje „Autojuta“, kuri yra oficiali „Audi“, „Volkswagen“ ir „Seat“ atstovė Lietuvoje. Mokiniai apžiūrėjo  moderniausius „Audi“ namus Baltijos šalyse. Jų dėmesį traukte traukė naujausi automobiliai, kuriuos ne vienam teko  išbandyti. Mokiniai apžiūrėjo  modernias automobilių priežiūros ir remonto patalpas bei įrengimus, matė, kaip ruošiami sportiniai automobiliai.

7a klasė svečiavosi M. ir K. Petrauskų muziejuje. Viltės mama Reda Žekienė pasakojo apie muziejininkų darbą. Matėme atnaujintą ekspoziciją, mobilius stelažus, kuriuose saugomi memorialiniai daiktai, nuotraukos ir muzikos įrašai. Klausėme Kipro Petrausko dainų, matėme senovinę krosnį. Sužinojome, kur reikia mokytis norint tapti muziejininku.

7b klasė lankėsi Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centre. Edukacinės programos metu vaikams buvo surengta ekskursija po mokymo centrą, jie buvo supažindinti su įvairiomis profesijomis, parodytos praktikos atlikimo vietos, klasės. Vaikinai patys galėjo išbandyti autokrautuvo-vairuotojo ir siuvėjo-operatoriaus specialybes. Netrūko klausimų,  šurmulio, juoko ir netgi diskusijų apie ateitį bei galimybes pasirinkti vieną ar kitą profesiją.

8a klasės mokiniai vyko į Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centrą.  Mokykloje juos pasitiko, supažindino su studijų programomis bei darbo galimybėmis  4 klasės mokinės  mama Rasa Virginija Venterienė. Mokiniai dalyvavo ir praktinėje veikloje – kepė riestainius. Ilgai nelaukę ėmėsi darbo: pradėjo minkyti tešlą, formuoti riestainius. Su džiaugsmu voliojo juos cukruje ir laukė progos paragauti. Kol gaminiai kepė, svečiai apžiūrėjo mokyklą, joje esančias įvairias gamybos laboratorijas. Po ekskursijos vaikai galėjo mėgautis savo kepiniais, kurių buvo labai daug ir labai skanių.

Ia ir Ib klasės lankėsi Kauno technikos kolegijoje (KTK), kur apžiūrėjo muziejų, klausėsi apie KTK susikūrimą ir gyvavimą nuo 1920 metų. Kitoje auditorijoje devintokai susipažino su mokymo programomis, paklausiausiomis specialybėmis, žiūrėjo studentų sukurtą filmą apie studijas. Mokiniai pabuvojo trijose laboratorijose: elektronikos, statybinių medžiagų ir kompiuterių. Elektronikos laboratorijoje visi klausėsi paskaitos apie žaibus, stebėjo juos, o statybinių medžiagų laboratorijoje susipažino su statybinėmis medžiagomis. Mokiniams reikėtų rimčiau kibti į fiziką, chemiją ir matematiką, kad galėtų pasirinkti paklausias šiuo metu inžinerines studijas!

IIIa ir IIIb klasių mokiniai pabuvojo VDU Teisės fakultete, kur juos priėmė antroko Dovydo mama dr. Aušrinė Pasvenskienė, Teisės fakulteto prodekanė tarptautiniams ryšiams ir marketingui. Dėstytoja pristatė teisininko profesiją, studijų programas, taip pat informavo apie VDU Teisės fakultete vykstančius universitetinius kursus „Teisės pagrindai“, kurie skirti bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams. Sesijų metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su visomis pagrindinėmis teisės šakomis ir teisine sistema. Vėliau vyko diskusija mokiniams aktualiais teisiniais klausimais: apie klientų teises parduotuvėse ir viešajame transporte, apie duomenų viešinimą, administracines nuobaudas ir kt. Dėstytoja įdomiai pristatė įvairias situacijas iš kasdieninio gyvenimo, iš knygų, matytų filmų bei kartu su mokiniais diskutavo apie teisinius šių situacijų aspektus.

Visiems tėveliams dėkojame  už savo profesinės veiklos pristatymą ir naudingą informaciją gimnazijos mokiniams, visoms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms – už suteiktą galimybę „pasimatuoti“ tėvų profesijas.