WiFi tinklas

Mūsų gimnazijoje įgyvendintas projektas „SAUGIOS ELEKTRONINĖS ERDVĖS VAIKAMS KŪRIMAS“

Projekto aprašymas

Mokinių pasiekimai šiandien dažnai siejami su naujomis šiuolaikinėmis mokymo priemonėmis, grįstomis informacijos ir komunikacijos technologijomis (IKT). Tokių priemonių naudojimui būtina ne tik sukurti naujas skaitmenines priemones, bet ir sudaryti prieigos galimybes prie jų. Siekiant, kad visi mokiniai galėtų naudotis technologijomis, kiekvienas mokinys turi turėti kompiuterį mokykloje (1:1), tokių investicijų vargu ar valstybė galės užtikrinti. Aktualu tampa mokyklose sudaryti sąlygas vaikams atsinešti savo įrenginius. Tam būtina sukurti saugią ir kontroliuojamą belaidę interneto prieigą mokyklose. Projekto metu gimnazijoje buvo įrengta 12 bevielio interneto taškų.

Gimnazijoje pasiekiami šie belaidžiai tinklai:

• eduroam – pedagogams,
  • lm – mokiniams, darbuotojams ir mokyklos mobiliems įrenginiams,
  • svečias – mokyklos svečiams.

Belaidės prieigos WiFi naudojimo instrukcija

1. Naudotojai norintys pradėti naudotis belaidžiu tinklu, turi būti atlikę aktyvaciją tinklapyje epaslaugos.lm.lt

• Pirmą kartą jungiantis prie E-paslaugų sistemos, naudotojas turi AKTYVUOTIS, panaudodamas prisijungimo vardą ir aktyvacijos kodą, gautą iš mokyklos administratoriaus.
  • Susikurkite savo slaptažodį. Slaptažodis turi būti bent 8 simbolių ilgio, turėti didžiųjų ir mažųjų lotynų kalbos raidžių (nuo Aa iki Zz), skaičių (nuo 0 iki 9), specialiųjų simbolių (pavyzdžiui !, $, #, % ).

2. Prisijungimas prie belaidžio WiFi tinklo

• Mokyklos personalas ir moksleiviai gali jungtis prie WiFi tinklo lm. Prisijungimo duomenis sudaro naudotojo vardas ir slaptažodis, kuris buvo įvestas naudotojo aktyvacijos formoje.
  • Pedagogai ir kitų mokslo institucijų nariai gali jungtis prie WiFi tinklo eduroam. Prisijungimo duomenis sudaro naudotojo vardas ir slaptažodis, kuris buvo įvestas aktyvacijos metu.
  • Svarbu! Prisijungimui naudojamas naudotojo vardas prirašant adreso galūnę @lm.lt
  • Mokyklos svečiai gali jungtis prie WiFi tinklo svecias. Prisijungimo duomenis suteikia sistemos administratorius.

3. Instrukcija įrenginiams su Android operacine sistema

• Nustatymuose įsijunkite WiFi ryšį. Nustatymų lange pasirinkite jums tinkamą tinklą lm ar eduroam.

• EAP metodu (EAP method) parinkti PEAP, o antro etapo autentifikavimui (Second Autenthication Method) nurodyti MSCHAPv2. CA sertifikato skiltyje pasirinkite Nepatvirtinti.
  • Tame pačiame lange įveskite naudotojo vardą prirašant galūnę @lm.lt ir slaptažodį, kurį naudojote portale epaslaugos.lm.lt. Spauskite prisijungti.

Išsamus WiFi tinklo prisijungimo gidas