Užsiėmimas LSU baseine

Spalio 3 d. 8-11 klasių mokiniai lankėsi Lietuvos sporto universitete, kur dalyvavo projekte „Moku suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems vandenyje“.

Dr. Kazys Vadopalas, vienas geriausių Kauno narų gelbėtojų, papasakojo apie įvairių traumų galimybes baseinuose, buityje, iškylose; kaip padėti ne tik vandenyje nukentėjusiam žmogui, bet ir atsitikus nelaimingam atsitikimui gaisro, potvynių, stichinių nelaimių metu. Lektorius pademonstravo, kaip tvarstyti žaizdas, stabdyti kraujavimą, užsiminė apie medikamentų vartojimo galimybę atsitikus nelaimingiems atsitikimams. Mokiniai su dideliu susidomėjimu klausė gelbėtojo, kuris remdamasis savo ilgalaike darbo ir asmenine patirtimi pasakojo apie tai, kaip ir kodėl skęsta žmonės, pademonstravo gelbėjimo būdus, gelbėjimo mokymo metodus, netradicines gelbėjimo priemones.

Doc. Birutė Statkevičienė papasakojo apie plaukimo reikšmę, pristatė mokymosi plaukti ir gelbėjimo pradmenis, taikomuosius plaukimo būdus, elementarius savigalbos ir gelbėjimo pratimus, mokė klausytojus gelbėti skęstantįjį, transportuoti bei suteikti pirmąją pagalbą.