Edukacinė kelionė į Vokietiją

2019 birželio 9-12d 6-II kl. mokiniai ir mokytojos vyko į kelionę: Berlynas – Heide parkas. Berlyne turėjome apžvalginę ekskursiją autobusu ir pėsčiomis: Treptovo parkas, žymioji Berlyno siena, Aleksandro aikštė, Televizijos bokštas, miesto lopšys Šv.Mikalojaus rajonas, katedra Dom, gatvė Unter den Linden su garsiaja opera Unter den Linden, Humboldo universitetas, Šv.Jadvygos bažnyčia,Žandarų aikštė, suvienytos Vokietijos simbolis Brandenburgo vartai, Reichtagas, Potsdamo aikštė. Kaizerio Vilhelmo prisiminimo bažnyčia, Mėlynoji bažnyčia, Vandens laikrodis.

HEIDĖS PARKAS. Tai didžiausias ir populiariausias šiaurės Vokietijos pramogų parkas, nes jame gerai jaučiasi visi: nuo 3 iki 93 metų. Keliaudami per atskiras parko sritis, susipažinome su visa Vokietija: žvejų kaimelis su senoviniais luotais ir darbo įrankiais; Bavarijos kraštovaizdis ir buities detalės, viduramžių inkvizicijos scenos, brolių Grimų pasakų gatvė. Visa tai pamatai žaisdamas ir pramogaudamas: sukdamasis kavos puodeliuose, plaustu leisdamasis nuo krioklių, lėkdamas traukinukais nuo kalnų ar laivinėmis sūpuoklėmis kildamas į dangų. Užsukę į Olandiją, plaukėme gondolomis, grožėdamiesi malūnais ir klumpių dirbtuvėlėmis, Austrijos kaimelyje galėjome išbandyti bobslėjaus trasą, o Majų šventyklose patekome į magijos ir burtų pasaulį. Adrenalino fanatikams parkas yra tikras atradimas. Štai didžiausias Europoje medinis geležinkelis „Milžinas", nuo 60 m aukščio kalnų nešantis 120 km greičiu; siaubingas „Dykumų ralis", starto metu per 2, 4 sek. išvystantis 102 km greitį; „Limitas", per kelias sekundes įsukantis į kilpų labirintą; balso stygas draskantis „Klyksmas"! Amerikietiški kalneliai, kadaise buvę šiurpiausiu parko atrakcionu, dabar tik „lengvas apšilimas". Vidury ežero išaugęs „Aštuonkojis" – skirtas žmonėms, priklausantiems nuo aštrių pojūčių.