Europos savaitės renginiai

1 – 6 klasių mokiniams Mokinių Taryba pasakojo apie ES, jos istoriją, Europos parlamentą ir Lietuvos veiklą jame. Mokiniai ne tik išklausė pranešimus, bet ir dalyvavo viktorinose, atsakinėjo į klausimus. Pasaulio pažinimo pamokose susipažino su ES valstybėmis, nagrinėjo ir pildė žemėlapius.

Gegužės 6d. 19 val. net trylika gimnazijos bendruomenės komandų dalyvavo protmūšyje „Ką aš žinau apie Europą“. Komandos turėjo parodyti ne tik istorijos, geografijos, kultūros, matematikos žinias bet ir ką jie žino apie Europos Sąjungą bei Europos Parlamentą. Puikiai praleistas vakaras, kuriame netrūko azarto, juoko, diskusijų ir puikių žinių.

6 – 8 kl. ir I-III kl. komandos gegužės 7d. varžėsi viktorinoje, kuri buvo skirta Europos savaitei. Istorijos ir geografijos mokytojos viktoriną parengė jeopardylabs.com programoje. Mokiniai galėjo rinktis klausimus ir temas. (https://jeopardylabs.com/play/europos-savait )

Gegužės 7 dieną visi norintys savo žinias pasitikrino Europos egzamine.

Nemaža dalis mokytojų taip pat šią savaitę savo pamokose kalbėjo apie ES ir jos veiklą:

• Pirmokai ir trečiokai piešė piešinius ir suorganizavo parodą ,,Gyvenu ES”.
  • Antrokai – pasaulio pažinimo pamoka ,,Aš gyvenu Europos sąjungoje”
  • Ketvirtokai: Pasaulio pažinimo pamoka “Kada Lietuva tapo Europos Sąjungos nare?”
    Dailė ir technologijos – pasaulio pažinimas. Gamino ir žaidė “Europos Sąjungos valstybių domino korteles”. Klasės valandėlė “Europos Sąjunga ir jos kaimynai ir žymūs Europos objektai” užduotys kontūriniuose žemėlapiuose.
  • Lietuvių kalbos mokytoja Vilija Navickienė kartu su istorijos mokytoja Virginija Mikutavičiūte vedė pamokas ,,Aš Europos pilietis” (6a klasė), o septintokams skyrė užduotį ,,Europa ir jos kalbos”. Mokiniai turėjo surinkti informaciją, parengti pranešimą ir jį pristatyti klasės draugams.
  • Anglų kalbos mokytoja Kristina Pušnovienė: 7a klasei „What do I know about Europen Union“, IIB klasei „Europen Union and me“ ir III gimnazijos klasei „The reprfesentation of Europen Union infographics“.
  • Vokiečių kalbos mokytoja Vaida Stubraitė su savo mokiniais sprendė quizizz užduotis apie Europą.
  • Edita Mačiulaitienė ir Eglė Vitkevičienė, istorijos ir geografijos mokytojos, 5 – 8 klasėse ir I – III gimnazijos klasėse šią savaitę po vieną savo pamoką ES, EP ir lietuvių atstovavimui jame. Kalbėjo apie EP veiklą, keliamus klausimus. Su IV klasių mokiniais sprendė egzaminų užduotis, kurios skirtos ES.
  • Pilietiškumo pamokose I gimnazijos klasių mokiniai su mokytoja Virginija Mikutavičiūte diskutavo apie ES vertybes, o II klasių mokiniai apie jaunimo galimybes ES.
  • I gimnazijos klasių mokiniai kartu su ekonomikos mokytoju Gvidu Karkausku kalbėjo tema „Kas yra ES bendroji rinka“.
  • Muzikos mokytoja Rasa Razukevičiūtė III-IV gimnazijos klasių mokiniams vedė pamoką „Europos muzikinė subkultūra“.
  • IIIB gimnazijos klasės mokiniai Grantas, Sandra, Pranas ir Raulis vedė klasės valandėlę skirtą ES ir Europos Parlamentui. Analizavo 18 klausimų susijusiu šia tema, tikrinosi savo žinias stebėdami vaizdo pristatymą.
  • Gimnazijos bibliotekos vedėja atnaujino informacijos centrą apie ES. Taip pat, kartu su lietuvių kalbos mokytojomis vedė pamoką „Europos literatūros premija Lietuvos rašytojams“.
  • I gimnazijos klasės mokiniai dalyvavo paskaitoje su Europarlamentare Rasa Juknevičienė. „COVID-19 pandemija ir dezinformacija: kaip nepasiduoti melagienoms?“, o II gimnazijos klasės mokiniai – „Kibernetinis saugumas ir iššūkiai Europai.“
  • ES daug dėmesio skiria gamtosaugai, žaliajai ekonomikai, todėl Mokinių Taryba Europos savaitės pabaigai suorganizavo akciją bendruomenei „Žiedai sveikina Europą“. https://www.canva.com/design/DAEeXmfS0Yc/2JRsDNG6Uoo3EF-KU6374w/watch?utm_content=DAEeXmfS0Yc&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink