Išvyka į Lietuvos Respublikos Seimą

Lapkričio 20 d. Ia ir III gimnazijos klasės mokiniai lankėsi Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seime ir Saugomų teritorijų nacionaliname lankytojų centre. Ten jie išgirdo apie seimo rūmus, kas juose vyko seniau, aplankė istorinę Kovo 1-osios Akto, Algirdo Mykolo Brazausko, Lietuvos Tarybos ir Konstitucijos sales. Konstitucijos salėje mokiniai susitiko su Seimo nare Rūta Miliūte.

Taip pat turėjome galimybę iš arti pamatyti kaip vyksta Seimo posėdžiai, prisiminti 1991m. sausio 13d. įvykius ir aplankyti ties vakariniu Seimo rūmų fasadu įrengtą memorialą. Erdvinis stiklo statinys dengia barikadų, juosusių parlamentą – Lietuvos širdį, fragmentą ir koplytstulpį.  Išėjus iš Seimo rūmų gimnazistai trumpam užsuko į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką ir pasivaikščiojo po Vilniaus senamiestį. Pailsėję ir pavalgę nuvykome į Saugomų teritorijų Nacionalinį lankytojų centrą. Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras įsikūręs Antakalnyje, viename iš Sapiegų rūmų komplekso pastatų.  Čia mums papasakojo apie nacionalinius ir regioninius parkus, saugomas rūšis, Lietuvos kraštovaizdžio ypatumus. Mokiniai ne tik klausėsi ekspozicijos vadovės pasakojimų, bet ir patys  aktyviai dalyvavo, klausinėjo, atliko duotas užduotis, klausėsi paukščių balsų.