EUROPOS KALBŲ DIENA MOKYKLOJE

Rugsėjo 26 d. mūsų mokykloje, kaip ir visoje Europoje, buvo minima Europos kalbų diena. Išradingai ir sumaniai šią dieną paminėjo užsienio kalbų mokytojos savo pamokose.
Mokytojų L. Šapkauskienės, V. Baniukaitytės, R. Rosickienės, D. Rainienės, V. Gabalienės, direktoriaus pavaduotojos K. Pušnovienės pamokose buvo pristatomos atvirutės, plakatai, pateiktys, skirtos paminėti šiai kalbų dienai. Per rusų kalbos pamokas apart atviručių, plakatų ir dainuojamų rusiškų dainų, 11a, 7a, 8a, 9b, 10a ir 12ab klasėse buvo demonstruojamos skaidrės „Rusijos pristatymas“. Pristatymo metu buvo vadovaujamasi rašytojo J.V. Gėtės sentencija: „Kas nežino svetimų kalbų, neturi supratimo apie savąją“. Buvo išsamiai išanalizuota ir atsakyta į šiuos klausimus:

• Kiek kalbų pasaulyje?
  • Kas kalbų laukia po 100 metų?
  • Kokios kalbų perspektyvos?
  • Kalbų eiliškumas pagal populiarumą pasaulyje?
  • Kuo panašios rusų ir lietuvių kalbos?
  • Kokiai kalbų šeimai priklauso pasirinkta užsienio kalba?

Pamokose kalbėta apie rusų kalbos paplitimo dinamiką XXI a. ir perspektyvas ateinantiems 20-čiai metų. Geriausiai per rusų kalbos pamokas užsirekomendavo 7a, 8a ir 11a klasės.

Rusų kalbos mokytoja Vaida Gabalienė