Kviečiame aktyviai dalyvauti „Europos egzamine“!

Gegužės 9 dieną nuo 8:00 iki 20:00 val. portale europosegzaminas.lrt.lt visi mokiniai gali savarankiškai užsiregistruoti ir spręsti egzaminą. Reikės nurodyti savo elektroninio pašto adresą, vardą, pavardę ir pasirinkti atstovaujamą mokyklą.

Kiekvienas mokinys gaus dešimties klausimų rinkinį, kurį sudarys atsitiktine tvarka parinkti klausimai iš visų „Europos egzamino“ temų. „Europos egzamine“ kviečiame dalyvauti 5–8 klasių ir I–IV gimnazijos klasių mokinius ir visus, norinčius sužinoti ką nors naujo apie Europos Sąjungą ar pasitikrinti savo žinias.

5–8 klasių mokiniai spręs lengvesnius egzamino klausimus nei I–IV gimnazijos klasių mokiniai.

Dėl duomenų apsaugos nebus galimybės pasidalinti mokinių rezultatais, todėl bus galima pasidalinti savo rezultatu savanoriškai (pavyzdžiui, padarant surinktų taškų nuotrauką). Kiekvienas mokinys elektroniniu paštu gaus informaciją, kaip jam sekėsi dalyvauti egzamine (taškai ir sprendimo laikas).

Naudinga informacija:

• TEMOS IR ŠALTINIAI. Kviečiame pasinaudoti „Europos egzaminui“ sudarytu temų ir informacijos šaltinių sąrašuir pagilinti žinias žiūrint vaizdo įrašus, dalyvaujant viktorinose arba skaitant elektroninius leidinius. Šaltinių sąrašą pridedame ir šiame laiške.
  • TRENIRUOTĖ. Galite priminti mokiniams, kad bet kuriuo metu jie gali susipažinti su „Europos egzamino“ užduotimis dalyvaudami egzamino treniruotėje portale https://europosegzaminas.lrt.lt/egzaminas/isbandyk
  • Gegužės 4 d. kviečiame mokinius ir visus norinčius apšilti prieš „Europos egzaminą“, dalyvaujant specialiame Europos dienai ir Europos egzaminui skirtame PROTOTO žaidime ir laimėti puikių prizų.
  • FACEBOOK RENGINYS. Kviečiame priminti mokiniams, kad jie gali pasižymėti apie savo dalyvavimą egzamine Facebook sukurtame „Europos egzamino“ renginyje.
  • „Europos egzamino“ prizinis fondas atsitiktine tvarka bus išdalintas 60-iai dalyvių (kuprinės, stalo žaidimai „Eureka“, gertuvės ir kt.), o pokalbį su žvaigžde laimės dvi mokyklos: masiškiausiai „Europos egzamine” dalyvavusi mokykla ir viena atsitiktine tvarka išrinkta mokykla.
  • Į vieną mokyklą ruošiasi atvykti kompozitorė ir dainų atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle, į kitą – keliautojas Aurimas Valujavičius.

Europos egzamino plakatas
Europos egzamino temos ir informacijos šaltiniai