Lėkščiasvydžio varžybos

Vasario 9 d. įvyko vasario – Olimpinio mėnesio renginys – lėkščiasvydžio varžybos. Tai buvo finalinis lėkščiasvydžio – mokomojo žaidimo etapas, kuriame susitiko dviejų Kauno miesto mokyklų – Viktoro Kuprevičiaus pagrindinės mokyklos ir mūsų gimnazijos – 8 ir 9 klasių komandos.

Dar vasario mėnesio pradžioje gimnazijoje įvyko šio žaidimo mokymai, kuriuos vedė lėkščiasvydžio federacijos atstovas bei šio žaidimo fanatikas Karolis Novikovas. Mokymai prasidėjo nuo teorijos ir žaidimo taisyklių suvokimo, vėliau sekė praktiniai užsiėmimai sporto salėje. Žaidimo tikslas – pelnyti taškus perdavinėjant diską savo komandos nariams. Taškai pelnomi pagavus diską taškų pelnymo zonoje, panašiai kaip regbyje, tačiau čia žaidėjas turintis diską bėgti negali. Lėkščiasvydis dar įdomus tuo, kad tai bekontaktis sportas,  kuriame žaidžia dvi komandos. Komandos yra mišrios, tai yra sudarytos iš merginų ir vaikinų. Taisyklės ypač tiko merginoms, nes jos labai noriai dalyvavo tiek praktiniuose mokymuose, tiek varžybose.

Šiose draugiškose varžybose abiejose amžiaus grupėse stipresni buvo mūsų gimnazijos mokiniai: Ia klasės mokiniai varžovus nugalėjo rezultatu 10:7, o 8a priešininkus įveikė net 15:7.

Tačiau pagrindinis lėkščiasvydžio principas yra žaidimo dvasia. Tai reiškia, jog žaidėjai siekia aukšto sportinio meistriškumo žaidime bei gerbia savo priešininką. Nėra teisėjų, todėl kiekvienas žaidėjas atsakingas už savo veiksmus aikštelėje, kiekvienas sau yra teisėjas, o kilusius ginčus žaidėjai sprendžia tarpusavyje, laikydamiesi garbingo žaidimo principų. Žaidėjai niekada tyčia nesiekia pažeisti žaidimo taisyklių, todėl kiekvieno turnyro metu visos komandos balsuodamos išrenka tą komandą, kuri labiausiai atitinka žaidimo dvasios kriterijus, ir ši komanda gauna „Žaidimo Dvasios“ apdovanojimą – garbingiausią turnyro apdovanojimą. Būtent tokią filosofiją ir pagrindinius žaidimo principus stengtasi įskiepyti ir šiose varžybose. Dėkojame Karoliui Novikovui už pagalbą mokant vaikus šio puikaus žaidimo ir rengiant varžybas.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis,
kūno kultūros mokytojos Vilma Sereckienė ir Inga Ramonienė