ŠV. VALENTINO DIENA MOKYKLOJE

Vasario 14 d. – šv. Valentino diena, Lietuvoje nesena, tačiau greitai pritapusi šventė. Mokinių tarybos iniciatyva ši diena simboliškai paminėta ir mūsų mokykloje.

Visą dieną pertraukų metu mokykloje grojo muzika ir veikė „Valentino fotostudija“, kur kiekvienas norintis galėjo įsiamžinti su savo draugais. Progos įsiamžinti fotostudijoje nepraleido ir būrelis mokytojų.
Visi pageidaujantys galėjo prisidėti ir formuojant šv. Valentino dienos simbolį – širdį.

Šiek tiek istorijos…

Pasakojama, kad III a. tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kuri gintų imperiją. Kad pasiektų savo tikslą, jis netgi buvo išleidęs įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis, nes manė, kad šeimos vyras negali būti geras karys. Tuo metu Romoje gyveno vyskupas Valentinas, kuris išklausydavo mylinčiųjų žmonių išpažintis ir slapčia juos sutuokdavo. Klaudijus II-asis, sužinojęs, kad vyskupas paslapčia sutuokia poras, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 dieną jis buvo nubaustas mirties bausme. Po kurio laiko Valentinas paskelbtas šventuoju.

Mokinių tarybos pirmininkė
Karolina Meškevičiūtė, 10a klasė