„Vasaris – Olimpinis mėnuo“ atidarymo šventė

Vasario 2 dieną įvyko projekto „Vasaris – Olimpinis mėnuo“ atidarymo šventė. Tai jau tradicija tapęs renginys, apimantis beveik visą gimnazijos bendruomenę. Šio projekto metu vyko daug įvairių sporto renginių, varžybų, kurios puoselėja olimpines vertybes.

Šiais metais gimnazijos mokiniams buvo skirta nelengva užduotis. Mokiniai burtų keliu traukė skirtingų metų vasaros arba žiemos olimpinių žaidynių pavadinimus ir turėjo jas pristatyti taip, kad atsispindėtų tų žaidynių dvasia, istoriniai faktai ir įvykiai. Už kūrybiškiausią, įsimintiniausią, originaliausią pasirodymą trys klasės buvo apdovanotos saldžiaisiais prizais.

Pirmieji pasirodė IIIa klasės mokiniai. Jie pristatė pirmąsias olimpines žaidynes, kurios vyko Atėnuose 1896 metais. 3a klasė pasakojo apie 1920 metų olimpines žaidynes Antverpene. 6b klasei atiteko  žaidynės Amsterdame 1928 m. 4a klasė  paruošė pasakojimą apie  žaidynes Sankt Morice 1928 m.; 2a klasė – apie Melburno žaidynes 1956 m.;  Ib – apie žaidynes Meksike 1968 m.; 1a  – apie žaidynes Tokijuje 1964 m.; 5a – apie žaidynes Maskvoje 1980 m.; Ia – apie žaidynes Barselonoje 1992 m.; 6a – apie žaidynes Nagane 1998 m.; 8a – apie žaidynes Solt Leik Sityje 2002 m.; 7a – apie žaidynes Sočyje 2014 m. Paskutiniai pasirodė IIIa klasės mokiniai, kurie pristatė Rio de Žaneiro olimpines žaidynes 2016 m.

Vertinimo komisiją sudarė geografijos mokytoja Eglė Vitkevičienė, kūno kultūros mokytoja Vilma Sereckenė ir mokinių tarybos atstovė Monika Ambrazevičiūtė. Įsimintiniausią pasirodymą surengė 6b klasė, kuri pristatė Amsterdamo olimpines žaidynes. Mokiniai surinko įdomiausius faktus, pvz. šiose žaidynėse pirmą kartą buvo uždegta olimpinė ugnis, pirmą kartą olimpines žaidynes rėmė kompanija „Coca-cola“.

Kūrybiškiausią pasirodymą surengė pirmokėliai, pristatę 1964 metų olimpines žaidynes Japonijoje. Jie puikiai pademonstravo pirmą kartą į olimpinių žaidynių programą įtrauktas tinklinio ir dziudo sporto šakas, ir net prabilo japonų kalba.           Originaliausią pasirodymą surengė 7a klasė, kuri pristatė 2014 metų Sočio žiemos olimpines žaidynes. Mokiniai taikliai atspindėjo žaidynių realijas ir kitas ypatybes, būdingas Rusijai.

Renginį paįvairino gimnazijos gatvės šokių grupės pasirodymai. Renginio pabaigoje buvo pristatyta „Vasario – Olimpinio mėnesio“ veiklos programa.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis