Vasaros stovykla “Pasitik vasarą gimnazijoje”

2017-06-05 ,,Kultūrinė diena‘‘. Net 22 puikiai nusiteikę mokiniai atskubėjo į vasaros stovyklą. Papusryčiavę vaikai skubėjo į pramogų laisvalaikio centrą ,,Lankų arena‘‘. Ten jų laukė 3 valandų pramogos. Iš pradžių visi mokiniai išklausė instruktažą, tada mokėsi šaudyti iš lanko. Išmokę šaudyti, vaikai pasiskirstė grupėmis ir kovojo tarpusavyje. Šaunu, kad toks šaudymas nekėlė jokio pavojaus – visos strėlės bukais galais, tad sužaloti draugą neįmanoma. Šis užsiėmimas vaikams labai patiko, daugelis jų žadėjo čia vėl sugrįžti. Ypač sužavėjo garso, šviesos, dūmų efektai.

Po pietų kartu su mokytojomis vaikai patraukė į senąjį Kauno ąžuolyną, nešini spalvotomis kreidelėmis. Čia vyko piešimas ant asfalto. Vaikai piešė piešinius 2 temomis  – ,,Vaikystė paukščio sparne‘‘ ir ,,Mano vasara‘‘. Ąžuolyno takas pasipuošė piešiniais, kurie dar ilgai džiugino praeivius.

2017-06-06 ,,Sportinių žaidimų diena‘‘. Girstučio baseine mokiniai mokėsi plaukti, sportavo ir pramogavo net 4 valandas. Ši diena stovyklautojams labai patiko. 4 valandos prabėgo be galo greitai, o vaikai patyrė neišdildomų įspūdžių.

Po sočių pietų gimnazijos aikštyne vyko komandiniai sporto žaidimai. Vaikai, pasiskirstę komandomis, linksmai, draugiškai rungtyniavo. Kadangi nugalėjo draugystė, visi sportininkai buvo apdovanoti vienodais saldžiaisiais prizais – čiulpinukais.

2017-06-07 ,,Edukacinė, pramoginė diena‘‘. Pusryčiauti tą dieną vaikai rinkosi anksčiau, 8 val. , nes 9.30 val. jų jau laukė Forum cinemas Scape salėje kino filmas ,,Ponas kūdikis‘‘. Vaikai šį filmą žiūrėjo labai įsijautę, neslėpdami emocijų. 11 val., pasibaigus kino filmui, išėję iš ,,Akropolio‘‘, visi pamatė, kad lyja lietus. Tačiau nuotaika nesugedo, nes vaikų laukė 2 valandų trukmės pramogos Jump Space batutų parke. Čia mokinių laukė batutai, kempinių ,,baseinai‘‘ ir kt. malonumai. Pirmiausiai vaikai išklausė instruktažą. Visi turėjo atsinešti tėvelių pasirašytus sutikimus. Vaikai suprato, kad turi elgtis atsargiai, kad neįvyktų nelaimė. Tačiau viskas ėjosi sklandžiai, visus lydėjo puiki nuotaika.

Po pietų mokiniai skubėjo į Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos gamtos kabinetą, kur jų laukė biologijos mokytoja ekspertė Janina Žukauskienė. Čia vyko paskaita apie sveiką mitybą bei praktinis užsiėmimas. Mokiniai žiūrėjo mokomąjį filmą, jį aptarė, žaidė mokomuosius žaidimus apie sveiką mitybą, visi pasivaišino ekologiškomis daržovėmis.

2017-06-08 ,,Galvosūkių, iššūkių sprendimo diena‘‘. Po pusryčių mokiniai žaidė stalo žaidimus, vyko viktorina ,,Sukim, sukim galveles‘‘, kur mokiniai minė mįsles, sprendė kryžiažodžius, laiptažodžius, rebusus.

12 val. stovyklautojai lankėsi pramogų centro ,,Break Free‘‘, ,,Hario Poterio‘‘, ,,Stebuklų šalies‘‘, ,,Teatro užkulisių‘‘, ,,Da Vinčio‘‘  pabėgimo kambariuose. Tai buvo labai įdomi, tačiau nelengva pramoga. Reikėjo visai komandai dirbti vieningai ir draugiškai, kad įveiktų skirtas užduotis. Ši pramoga vaikams labai patiko –  čia jie patyrė įvairiausių emocijų: džiaugsmo, baimės, nusivylimo, laimės ir kt. Tačiau viskas baigėsi laimingai, kiekviena stovyklautojų komanda, įveikusi kliūtis, sugebėjo išeiti iš kambario, pajuto, koks svarbus draugo palaikymas ir pagalba bei bendras komandinis darbas.

Po pietų, nešini kamuoliu, vaikai išskubėjo į gimnazijos aikštyną, kur vyko draugiškos kvadrato varžybos.

2017-06-09 ,,Vasaros stovyklos įspūdžių apibendrinimo diena‘‘. Po pusryčių stovyklautojai apsilankė informatikos kabinete, kur jų laukė informatikos mokytoja Jolanta Lukočienė, konstravimo užsiėmimo (robotikos) būrelio vadovė. Vadovės pamokyti, vaikai, dirbdami grupėse,  sukūrė įdomius darbus.

Vėliau mokinių laukė pramogos laipiojimo centre ,,Miegantys drambliai‘‘. Pirmiausiai dalyviai išklausė instruktažo. Visi pasijuto tarsi alpinistai:  prisirišę apsauginėmis virvėmis, draugų padedami,  stengėsi užkopti kuo aukščiau.

Po pietų stovyklautojai skubėjo į Maironio literatūros muziejaus Vaikų literatūros skyrių, kur jų laukė skyriaus vedėja Daiva Šarkanauskaitė. Vaikai aptarė taip greit prabėgusią savaitę, stovykloje patirtus įspūdžius.

Paskui vaikai kartu su mokytojomis ir muziejininke dalyvavo edukacijoje ,,Šmurkšt atgal į pasaką‘‘. Visi pasipuošė įvairių rašytojų knygų herojų rūbais ir ,,nukeliavo į pasaką‘‘. Vėliau ,,sulipo į kosminį laivą‘‘ ir iškeliavo į pasakų šalį Tandadriką.

Stovykloje mokiniai įdomiai praleido laiką, patyrė neišdildomų įspūdžių, kuriuos stengėsi užfiksuoti nuotraukose.