Atvira istorijos pamoka „Septyni žingsniai svajonės link“

Lapkričio 19 d. mūsų gimnazijos abiturientai su istorijos mokytoja Edita Mačiulaitiene dalyvavo pirmojoje atviroje istorijos pamokoje „Septyni žingsniai svajonės link“, kuri vyko KTU „Santakos“ slėnyje. Pamokos metu žurnalistė Indrė Makaraitytė, istorikas dr. Norbertas Černiauskas ir žurnalistas, dokumentinių filmų kūrėjas Rimas Bružas nauju žvilgsniu pasižiūrėjo į tai, kaip po 18167 okupacijos dienų Lietuva pagaliau įgyvendino savo svajonę tapti laisva.

Gyvo pokalbio su pamokos dalyviais metu buvo apžvelgiami įvykiai, vedę šalies laisvės link – nuo 1987-ųjų rugpjūčio 23 d. mitingo Vilniuje prie Adomo Mickevičiaus paminklo iki 1993 m. rugpjūčio 31 d., kada Lietuvos Respublikos sieną pervažiavo paskutinio Lietuvoje dislokuoto Rusijos Federacijos kariuomenės dalinio likučiai. Po pamokos mokiniai klausinėjo, diskutavo apie išgirstus įvykius, išsakė savo nuomonę, atlikto užduotis.

Atviroji istorijos pamoka – projekto „Laisvės banga“ dalis. „Laisvės banga“ simbolizuoja devintojo dešimtmečio pabaigos išsilaisvinimo iš priespaudos judėjimą, nuvilnijusį per visą Europą. Lietuva buvo svarbi šios laisvės idėjos dalis ir būtent mūsų šalies pavyzdys tapo įkvepiančia sėkmės istorija.