Europos savaitė gimnazijoje

Kaip ir kiekvienais metais gegužės mėnesį mūsų gimnazijoje minima Europos savaitė. Jos metu vyko įvairių renginių, pamokų bei akcijų. Pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojais organizavo rytmetį ,,Aš – ES pilietis” (1a kl. ), žinių mugę ,,Ką žinau apie Europą“ (3a kl. ), 4a klasės mokiniai parengė piešinių parodą. Šeštokai su trečiokais ir ketvirtokais vedė integruotą pamoką anglų kalba „Aš esu europietis“.

Gimnazijoje lankėsi KTU ir LSMU studentai, juos lydėjo universitetų atstovai ESN. Studentai supažindino su ESN veiklomis ir Erasmus programos galimybėmis. Europos Direct atstovė, DVU PMDF studentė Žavinta Škarnulytė pakvietė gimnazistus patikrinti savo žinias viktorinoje apie ES.

Gegužės 9 d. pamokos prasidėjo Europos egzaminu. Mokinių taryba organizavo akciją  „Apsivilk mėlyna ar geltona spalva ir paminėk Europos dieną“,  pradinukai suformavo „gyvą“ ES raidę, mokiniai ir geografijos mokytoja  kūrė plakatą „Taiki ir vieninga Europa“, gimnazistai vedė pamoką 8a klasės mokiniams „Pamoka apie Europą“. 7a ir III klasės gimnazistai stebėjo renginį „Europa Laisvės alėjoje“.

Visą savaitę mokytojai vedė integruotas pamokas apie Europą ir ES – geografijos, istorijos ir pilietiškumo pamokose vyko „Europos pamokos“, anglų kalbos pamokose vyko Europos šalių ir sostinių pristatymai, IT pamokose mokiniai kūrė pristatymus apie ES valstybes, lietuvių kalbos pamokose mokiniais skaitė ištraukas iš ES literatūros laureatų knygų. Ia klasė dalyvavo KTU socialinių, humanitarinių ir menų fakulteto bei vertimo biuro „Baltijos vertimai“ renginyje „Verstuvės“ Europos dienos proga.