Konkursas „Fair play sporte ir gyvenime“

Lapkričio 22 dieną Kauno Šv. Kazimiero progimnazijoje buvo organizuojamas konkursas „Fair play sporte ir gyvenime“. Tai yra kilnaus elgesio, pagarbos kitokios odos spalvos,  kitokio tikėjimo varžovui sporte ir žmogui gyvenime konkursas. Jame dalyvavo septynių Kauno miesto mokyklų komandos. Įkvėpti ir padrąsinti jaunųjų dalyvių atvyko Lietuvos olimpiečiai: stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė, plaukikas Saulius Binevičius, dziudo imtynininkai Karolis Bauža ir Marius Paškevičius. Marius yra Lietuvos kilnaus elgesio komiteto prezidentas.

Konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos komanda. Ją sudarė devyni mokiniai. Pasiskirstę po tris, jie turėjo atlikti skirtingas užduotis. Vieniems teko intelektinių-loginių užduočių, susietų su olimpinėmis vertybėmis, kitiems – fizinių rungčių, tretiems – kontraversiškų gyvenimo ir sporto situacijų analizės užduotys. Konkurso užduočių vertinime esminis dėmesys buvo skiriamas į šiuos principus: pagarbą žmogaus orumui bei rasinės, lytinės, religinės, politinės asmens diskriminacijos netoleravimą.

Prieš paskelbiant galutinius rezultatus visoms komandoms reikėjo atlikti paskutinę užduotį: sukurti savo komandos vertybių puslapį ir įrišti jį į bendrą visų komandų „Fair play“ knygą.  Mokiniai buvo tikrai kūrybingi ir išradingi, puikiai padirbėjo.

Susumavus visus rezultatus, tarp devynių konkurse dalyvavusių mokyklų, mūsiškiai garbingai rungėsi ir užėmė antrąją vietą, kuri suteikė galimybę kitais metais dalyvauti Lietuvos „Fair play sporte ir gyvenime“ konkurse. Kiekvienas buvo apdovanotas diplomu, smiginio rinkiniu ir „LTEAM“ atributika. Po apdovanojimų ceremonijos visų dalyvių laukė didžiulis tortas.

Mūsų prizininkai: 6a kl. mokinės Ieva Petrauskaitė, Paulina Augaitė, Miglė ir Eglė Kisarauskaitės, 7b kl. mokiniai Julijus Tamošiūnas, Kajus Jablonskas, Pijus Sudakovas, Marius Skirmantas ir Titas Dilys.

Geriausiai „Fair play“ principą sporte apibūdina buvęs Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Jacques Rogge:

“… Čempionas yra daug daugiau  negu žmogus, kuris pirmas kirto finišo liniją. Čempionas yra daugiau negu nugalėtojas. Čempionas yra tas, kuris gerbia taisykles, griežtai pasisako prieš dopingą  ir rungiasi kilnaus elgesio dvasioje.“

GDE Error: Error retrieving file - if necessary turn off error checking (404:Not Found)