Mokymosi veiklų susitikimas Bratislavoje, Slovakijoje

Gegužės 8-12 dienomis Antrasis Erasmus+ projekto „For a sustainable world, not the climate, change yourself“ 2020-1-TR01-KA229-093093_5 dalyvių susitikimas vyko Nitros mieste, Slovakijoje. Pirmąją vizito dieną Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda kartu su kitais projekto dalyviais susirinko rytinėje pasveikinimo ceremonijoje, kurioje išklausė vedėjų pristatymo apie Slovakijos švietimo sistemą, partnerių mokyklą Obchodná Akadémia Nitra. Kiekvienos šalies atstovai sugiedojo savo valstybės himnus. Vėliau dalyvių laukė ekskursija po Nitros miestą, o po ilgo pasivaikščiojimo karštoje saulėje dalyviai skaniai pietavo restorane. Po sočių pietų dalyvių laukė kultūrinė programa Nitros pilyje.

Antrąją dalyvių susitikimo dieną leidomės į Bojnice miestelį, Slovakijos gyventojams ir užsienio turistams gerai žinomą dėl zoologijos sodo, terminių baseinų ir spa centrų. Klajojome po Bojnice pilį, vienoje iš labiausiai lankomų pilių Slovakijoje, kasmet sulaukiančioje šimtų tūkstančių lankytojų. Ši pilis – taip pat populiari fantastinių ir pasakų filmų filmavimo scena. Septynis šimtmečius skaičiuojanti pilis garsėja ne tik šviesiomis istorijomis apie Auksinę salę, nuostabaus grožio koplytėlę, bet ir mįslėmis apie paslaptingą Juodąją ponią, kadaise čia gyvenusią. Miestelio panorama pasigrožėję iš 500 m virš jūros lygio esančio apžvalgos bokšto, grįžome į Nitrą vakaroti su naujais draugais.

Lankėmės Nitros aeroklube, kur įsikūrusi ultralengvųjų orlaivių gamybos įmonė, joje stebėjome kaip surenkami ir taisomi šie lėktuvėliai. Po ekskursijos aeroklube lankėmės šeimininkų mokykloje. Išbandę jėgas „Kahoot“ viktorinoje ir pasidalinę į komandas, kūrėme plakatus apie atsinaujinančią energiją, klimato kaitą naudodami grafinio dizaino įrankį „Canva“. Smagiai praleidę laiką lazerių arenoje kartu su savo naujaisiais draugais, keliavome ilsėtis prieš rytdienos kelionę į sostinę Bratislavą.

Atvykę į Bratislavą, dalyvavome ekskursijoje prie Dunojaus upės įsikūrusioje Slovakijos sostinėje, kur ant kalvos stovi pilis, o papėdėje – istorinis miesto centras. Apsilankėme centrinėje miesto aikštėje ir šalia esančioje Pranciškonų aikštėje, matėme senąją Bratislavos rotušę ir Mykolo vartus – vienintelius mieste išlikusius gynybinės sienos vartus. Po to vykome į siuntų paskirstymo centrą „DPD“. Šiame centre stebėjome siuntų paskirstymo procesus, apžiūrėjome siuntų išvežiojimui naudojamus elektrinius automobilius, kurie pasirinkti sąmoningai siekiant sumažinti anglies dioksido išmetimą.