Mokymosi veiklų susitikimas Vizėjuje, Portugalijoje

Antrasis Erasmus+ projekto „For a sustainable world, not the climate, change yourself“ 2020-1-TR01-KA229-093093_5 dalyvių susitikimas vyko Vizėjuje, Portugalijoje 2022 m. rugsėjo 12-16 d..

Susitikimą su partneriais gimnazijos komanda pradėjo apsilankymu Alves Martins gimnazijoje. Sugiedoję himną, mokytojai ir mokiniai pasinėrė į diskusijas apie tvarumą jų mokymosi įstaigose. Vėliau buvome priėmime miesto merijoje ir susipažinome su Vizėjaus lankytinomis vietomis.

Antroji susitikimo diena buvo skirta apsilankymui Aveiro miestelyje. Mokslo centre aplankėme interaktyvias ekspozicijas, stebėjome įvairius fizikos ir chemijos reiškinius. Apžiūrėję Aveiro senamiestį, vykome į audringą ir vėjuotą Atlanto vandenyno pakrantę bei joje įsikūrusį miestelį Kosta Nova, pasižymintį išskirtiniu namų dekoru. Lankydamiesi paplūdimyje diskutavome apie mikroplastiko taršą Pasauliniame vandenyne.

Trečiąją susitikimo dieną mokiniai ir mokytojai dirbo grupėse. Mokiniai kūrė video filmus tvarumo tema, o mokytojai dalinosi patirtimi apie ekologinių temų integraciją į ugdymo turinį ir pristatė savo įstaigose vykdytas veiklas. Taip pat klausėmės paskaitos apie žiedinę ekonomiką, tvarią žemdirbystę bei jų poveikį žmonių gyvenimo būdui ir sveikatai.

Šio susitikimo metu aplankėme Koimbra. Koimbra – viduramžiais buvusi Portugalijos sostinė, garsėjanti dvyliktajame amžiuje pastatytais ir iki šių dienų išlikusiais pastatais bei vienu seniausių Europoje universitetu, įkurtu 1290 metais. Žavėjomės Joaninos biblioteka, gausia senais ir retais spaudiniais bei “knygų saugotojais” – šikšnosparnių kolonija, kurie gaudo knygoms kenkiančius vabzdžius. Lankėmės nuostabiame senamiestyje: siauros, vingiuotos gatvelės, kuriomis vaikščioti nėra lengva, nes tenka kopti tai aukštyn į kalną, tai leistis žemyn.

Pasigrožėjome universiteto botanikos sodu, kuriame auga palmės, kedrai, eukaliptai, bambukai, akį traukė didžiulis figmedis.

Paskutiniąją antrojo susitikimo Vizėjuje dieną rinkomės šeimininkų mokykloje mokinių paruoštų pristatymų bei video filmų peržiūrai. Su partneriais aptarėme šios savaitės veiklas, būsimus projekto rezultatus ir atsisveikinome iki lapkričio susitikimo Lietuvoje.