Pažintis su kurčiųjų pasauliu

2017-12-04 mūsų gimnazijoje lankėsi LKD viceprezidentas, Lietuvos kurčiųjų Jaunimo asociacijos tarybos narys, Vytauto Didžiojo universiteto lietuvių gestų kalbos ir kurčiųjų kultūros klubo „Gyva gestų kalba“ tarybos narys Kęstutis Vaišnora. Jis papasakojo apie gestų kalbą, bendravimo kultūrą su kurčiaisiais. Mokiniai sužinojo, kad negirdinčius žmones reikia vadinti kurčiaisiais, kad gestų kalba reikalinga ir kurtiesiems, ir girdintiesiems. Ši kalba, taip pat kaip ir lietuvių, turi gramatiką, be to, labai svarbi veido mimika. Įvairių šalių kurtieji kalba skirtinga gestų kalba. Mokiniai susipažino ir išmoko kelis gestus bei jų reikšmę. Kurčiųjų kultūra ypatinga, todėl paskutinį rugsėjo sekmadienį pasaulyje švenčiama Tarptautinė kurčiųjų diena.