Vasarą pasitikome turistaudami

Birželio 13 dieną Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos mokiniai ėjo į turistinį žygį, kuris prasidėjo nuo gimnazijos ir baigėsi Panemunės šile. Pirmieji startavo penktokai, o po jų kas 8 minutes –  vis kitos klasės.

Mokiniams žygio metu reikėjo surasti šešis punktus, kuriuose buvo geografijos, biologijos, informatikos, pradinių klasių, anglų kalbos ir matematikos mokytojų parengtos užduotys.

Įveikę jas mokiniai Panemunės šile rado dar penkias logines užduotis. Viena jų –  atlikti užduotį „Skaičiuotuvas“, t. y.  per kuo trumpesnį laiką nubrėžtame rate sumindyti skaičius nuo 1 iki 20, tuo metu rate gali būti tik vienas žmogus. Kita užduotis – „Šokolado upė“. Visa klasė turėjo persikelti iš vienos „kranto“ pusės į kitą naudodama „stebuklingus“ akmenėlius. Dar kita užduotis – „Kasa“. Prie stulpų buvo pririštos trys virvės, iš kurių reikėjo supinti gražią, taisyklingą kasą. Paskui mokinių laukė užduotis „Virvė“. Visai klasei reikėjo persikelti per metro aukštyje ištemptą virvę į kitą pusę. Sąlygos tokios: negalima apeiti, lįsti per apačią, negalima liesti virvės, per ją šokti ar kitaip kelti pavojų savo sveikatai. Paskutinė užduotis – „Kryžiukai/nuliukai“. Ši užduotis gerai visiems pažįstamo žaidimo judresnė versija, kai vietoj piešiamų kryžiukų ir nuliukų naudojome įvairius kamuoliukus, kaladėles. Papildoma sąlyga  – užrištomis akimis, bet  su draugų pagalba – dėti kryžiukus ar nuliukus.

Buvo labai įdomu, nes mokiniai turėjo galimybę išmėginti save įvairiose situacijose.

Po visų užduočių visi buvo pavaišinti skania kareiviška koše.

Robertas Mežvinskis